MAJA

mechanická včelárska váha

MAJA2022-02-23T12:38:36+01:00

Včelárska úľová váha typu MAJA bola vyvinutá v spolupráci s včelárskymi odborníkmi. Konštrukčná koncepcia pomerových váh, technické a úžitkové parametre prioritne vyhovujú včelárskej činnosti, ale môžu byť využívané aj na bežné váženie v iných odboroch ľudskej činnosti.
Váhy slúžia nielen k zisťovaniu hmotnostných prírastkov a znáškových pomerov v určitom čase na danom stanovišti, ale pravidelným sledovaním a vyhodnocovaním hmotnostných údajov sa dajú získať informácie o množstve zásob v priebehu celého roka a tým súčasne kvalifikovane odhadovať silu včelstva , jeho zdravotný stav, spotrebu včelstva pre výživu novej generácie včiel bez nutnosti otvárania včelstiev, ich vyrušovania a stresovania. Informácie tiež slúžia k následnému uskutočneniu nevyhnutných zootechnických zásahov vo včelstvách. Vykonané opatrenia v konečnom súčte vedú k zvýšeniu efektivity práce včelára a výnosov z jeho včelstiev.
Predpokladá sa, že údaje z jedného úľa na stanovišti, ktorý je postavený na váhe, možno zovšeobecniť pre ďalšie úle nachádzajúce sa na stanovišti. Pre biotopy do 10 úľov je postačujúci jeden úľ trvalo postavený na váhe. Pre biotopy nad 10 úľov je odporúčané použiť ďalšiu váhu pod iný úľ pre získanie kontrolných upresňujúcich údajov.

Váhy MAJA sú konštrukčne prispôsobené na váženie v najrôznejších oblastiach priemyslu i poľnohospodárstva (pestovateľstvo, chovateľstvo, záhradkárstvo …). Váha je celokovovej konštrukcie, vybavená spoľahlivým pákovým vážiacim systémom s maximálnou nosnosťou do 150kg.

Technické parametre:   

Rozmery váhy (dĺžka, šírka, výška):                     498 x 588 x 85 mm
Rozmer vážiacej plošiny:                                          498 x 588 mm
Max. zaťaženie:                                                                 150 kg
Hmotnosť:                                                                            12 kg
Prevádzkové teploty:                                                    – 20 až + 60 0C
Presnosť váženia:                                       50 kg/0,5 kg, 50-100 kg/1 kg, 100-150/1,5 kg
Prostredie používania:                                   exteriér, terén bez zastrešenia

CENA: aktuálna cena  na vyžiadanie