Žeriavové závesné váhy

Žeriavové závesné váhy2019-04-03T13:34:24+02:00

Váhy umožňujú váženie bremena vo vise a to priamo pri jeho zdvíhaní, manipulácii, nakladaní alebo vykladaní. Teleso váhy je zavesené priamo na žeriavový hák a bez dalších úprav je možné vážené bremeno zavesiť na hák váhy. Samotná váha má vlastný zobrazovací displej. Ďalšie doplňujúce príslušenstvo zjednodušuje proces váženia.

Podľa účelu použitia váhy treba zvoliť správny model a príslušenstvo pre ľahkú a komfortnú prevádzku.
Základné kritéria pri výbere žeriavovej váhy: maximálna váživosť, veľkosť displeja, povrchová úprava, možnosť prevádzkovať ako určené meradlo, napájanie, diaľkové ovládanie, dodávané príslušenstvo

Maximálna váživosť: od 300 do 35 000 kg
Dielik: 0,1 kg, 0,2 kg, 0,5 kg, 1 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg
Veľkosť displeja: 25 mm, 40 mm
Napájanie: batéria – nabijateľné, typ batérie závisí od modelu váhy
Ovládanie váhy: pomocou prenosného ovládacieho panelu alebo cez diaľkové infračervené ovládanie na kratšiu vzdialenosť – cca do 8 m.
Materiál krytu: nerez alebo povrchovo upravená oceľ
Krytie: IP 65, IP 67
Komunikácia: RF, RS 232, USB, WiFi (podľa modelu váhy a použitých modulov)

Možnosť prevádzkovať ako pracovné meradlo alebo určené meradlo (niektoré modely sú metrologicky overiteľné ako určené meradlo)

Príslušenstvo k váham:

  • Prenosný ovládací panel – umožňuje plnohodnotné diaľkové ovládanie váhy (nulovanie, tara, tlač, vypni/zapni) so samostatným displejom. Cez panel možno naraz ovládať samostatne až 32 váh alebo v „master“ móde ako jeden vážiaci set (súčet zo všetkých ovládaných váh – možnosti zapojenia váh). Môže komunikovať s prenosným vážiacim indikátorom s tlačiarňou čo umožňuje tlačiť vážiace lístky priamo z tlačiarne indikátora ihneď pri vážení.
Možnosti zapojenia váh
  • Prenosný ovládací panel s vlastnou termo tlačiarňou umiestnený v samostatnom transportnom kufríku dáva možnosť vytvárať mobilné vážiace pracovisko bez použitia káblov. Rádiový prenos údajov, vlastný zobrazovací displej, plnohodnotné ovládanie váhy a samostatná tlačiareň je štandardná výbava tohto modulu.
  • Komunikačné moduly – RF moduly pre pripojenie k PC (rozhranie RS 232, USB) s dosahom cca 70 m v uzavretom priestore,150 m vonku. WiFi moduly pre komunikáciu s podnikovým systémom
  • Závesné háky a oká – háky – 1,5 t, 7 t, 15 t, oká – 2,5 t, 8 t, 15 t.